مشاوره فنی مهنسی - اقتصادی

ارائه مشاوره مهندسی – اقتصادی ما به کارفرمایان با اتکاء به ۳۵ سال تجربه و اجرای صدها پروژه کوچک وبزرگ سازه فلزی، اسکلت فولادی، در اقصی نقاط کشور و خارج از کشور در راستای  اقتصادی تر شدن درخواست مشتریان انجام می پذیرد. خواهشمندیم قبل از اجرای پروژه با مهندسین مشاور شرکت آسگون فلز مشاوره رایگان داشته باشید.

ارتباط با ماتصاویر پروژه‎هاپروژه‎های انجام شدهمشاهده فضای کارخانه 

 • فرایند و عملیات نصب و برپایی سازه های فلزی و تجهیزات بر اساس آئین نامه های بین اللملی و ملی توسط این مجموعه صورت می پذیرد. آئین نامه هایی که با ضریب بالای ایمنی، سرعت و کیفیت را تضمین میکند. و مطابق با نقشه های GENERAL خواهد بود.
  تجربیات شرکت مهندسی آسگون فلز بر پایه ۴ دهه تجربه این مجموعه را قادربه ارائه خدمات نصب گسترده ای از انواع سازه های فلزی و تجهیزات میگرداند.

 • تحویل و ارسال قطعات پیش ساخته سازه فلزی مطابق با استانداردهای مربوطه، ادامه روند خط کیفیت محصول از تولید تا مرحله نصب می باشد. نحوه بسته بندی، جابه جایی و حمل قطعات اگر مطابق با استانداردهای پیش بینی شده نباشد میتواند باعث خمیدگی یا  تغییر شکل قطعات، همچنین خوردگی و از بین رفتن لایه محافظ و پوشش نهایی رنگ محصول شود. بی شک، حتی اگر محصول با بالاترین کیفیت در کارخانه تولید شود این امر باعث کم شدن عمر مفید سازه فلزی، اسکلت فولادی می گردد.
  از اینرو شرکت مهندسی آسگون فلز با در اختیار داشتن محوطه ی سرپوشیده و روباز مجهز به جرثقیل های سقفی و دروازه ای المان های فلزی را با بالاترین کیفیت در خطوط تولید، سندبلاست و رنگ آمیزی جابه جا و مطابق با استانداردهای هر پروژه، محصول بسته بندی ، بارگیری و ارسال می گردد.
  کلیه قطعات در بین ایستگاهای برش، مونتاژ، ماشینری، جوشکاری، تمیزکاری، سندبلاست، رنگ، بارگیری، حمل و ارسال صرفا با Release NOTES واحد کنترل کیفیت جا به جا و مطبق Non-conformance report - N.C.R-  کنترل کیفیت، بازرس دوم و سوم (مقیم، دستگاه نظارت) برگشت می پذیرد.

 • با توجه به آلودگی و خطرات زیست محیطی وانسانی اجرای سندبلاست براساس استاندارد niosh صرفا از مسباره به عنوان مواد ساینده در گریدهای مختلف استفاده میشود. کلیه قطعات ساخته شده شامل assembely و loose در واحد سندبلاست متناسب با شرایط کاربری ومحیطی سازه اماده سازی سطوح میگردد. بعد از تائید واحد کنترل کیفیت جهت لایه محافظتی نهایی مد نظر ( رنگ آمیزی، گالوانیزه و..) به واحد رنگ انتقال میگردد.

   

 • فرایند جوشکاری در حالت های (SMAW-MIG/MAG-TIG-SAW-…) مطابق با دستور العمل wps از ابتدا شامل مونتاژ، آماده سازی، و جوشکاری توسط واحد کنترل کیفیت کنترل می گردد. PQR ادامه روند تصحیح کیفیت جوشکاری و بهبود عملکرد می باشد. که بصورت درصد و درخواست ناظرین آزمایشات مخرب و غیر مخرب انجام می پذیرد.

 • ورق های فولادی بر اساس نقشه های cutting plan متناسب با ابعاد، ضخامت و با در نظر گرفتن الویت کیفیت فیزیکی ورق (لبه دار وخمیده نشدن، کریستاله نشدن ورق)برشکاری گرم (C.N.C -برش ریلی) و سرد ( گیوتین) انتخاب میگردد. قطعات منفرد تیرورق بعد از مونتاژ اولیه به دستگاه تمام خودکار H BEAM هدایت میگردد. تیرورق های بال و جان مطابق با نقشه جوشکاری، جوش سراسری و منقطع قوس الکتریکی زیر پودری با اعمال نهایت کنترل و کیفیت داده میشود. به دلیل اعمال جوشکاری دو طرفه انحنای ناشی از جوشکاری به حداقل می رسد. با اینهمه پس از تکمیل فرایند جوشکاری قطعه به دستگاه انحنا گیر هدایت میگردد. تا ابعاد هندسی دقیق با حداقل رواداری اعمال شود.
  درنهایت قطعه ساخته شده مشابه مقاطع فولدی نورد شده جهت اعمال فرایندهای سوراخکاری، پخ زنی و قطعه زنی و... در ایستگاهای ماشینری جا به جا میگردد. ساخت مقاطع غیرمنشوری مانند تیرو ستون سوله و مقاطع هندسی چند ضلعی مانند ستون صلیبی به روش نیمه اتوماتیک توسط جوشکاری زیر پودری ریلی انجام میگیرد.

 • مقاطع نورد شده (IPE,IPB,HEA,HEB,UNP) مطابق نقشه­ های کارگاهی تحت عنوان Single Part توسط دستگاه اره، برشکاری سرد داده می شود. بر روی هر قطعه بر اساس نقشه­ های ساخت عملیات مورد نظر شامل سوراخ کاری، پخ زنی و... انجام می­ پذیرد و در نهایت قطعات Single Part کدگذاری میگردد. قطعات کدگذاری شده تحت عنوان Assembly مونتاژ و قطعه مطابق نقشه نهایی المان Assembly Drawing توسط پلاک یا حک کد گذاری نهایی میگردد.
  کلیه قطعات از مرحله برشکاری تا عملیات ماشینری و مونتاژ توسط واحد کنترل کیفیت کنترل ابعادی و فیزیکی میگردد. و در صورت تائید ازایستگاه مورد نظربه ایستگاه بعدی هدایت میگردد.
  در نهایت بعد از ساخت و مونتاژ قطعات تحت عنوان single part و Assembly توسط واحد کنترل کیفیت ارزیابی نهایی صورت می پذیرد و در صورت تائید به ایستگاه جوشکاری انتقال میگردد.

 • در نخستین گام بعد از تائید نقشه های اجرایی (طراحی، کارگاهی) متریال مصرفی شامل مقاطع نورد شده و ورق های فولادی جهت به حداقل رساندن عملیات برشکاری و  دور ریز متریال (با توجه به موثر بودن در قیمت تمام شده پروژه) توسط دپارتمان فنی و مهندسی بررسی جامع و برآورد میگردد و در نهایت توسط واحد تامین کالا تامین می گردد.
  تهیه مشخصات برای مواد اولیه ورودی به کارخانه (استاندارد کارخانه ای) توسط واحد کنترل کیفیت صورت می پذیرد. و فرم تصدیق کالا جهت انبارش صادر میگردد.
  نقشه های برش (Cutting Plan) به کمک نرم افزارهای تخصصی، آماده و توسط مدیریت پروژه به واحد تولید و کنترل پروژه جهت الویت بندی وزمان بندی ابلاغ میگردد.
  دو خط تولید یکی مونتاژ مقاطع نورد شده و یکی ساخت مقاطع از ورق های فولاد توسط تجهیزات برشکاری، سوراخکاری، جوشکاری و ماشینری (Lay Out) شده در مجموعه در نظر گرفته شده است.